| anonim_4396 a întrebat:

De câteva zile au început să mă doară sânii, la început o mica durere iar acum o durere insuportabilă la atingere, stie cineva de ce? Menstruația ar trebui să îmi vina peste 2 săptămâni si am 21 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iei pilule anticocepționale?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Nu

| TheGentleman a răspuns:

Mergi și fă un test, să nu fie cancer mamar

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TheGentleman):

Nu speria fata degeaba.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Durerea de sîni o ai deoarece te pregatesti sa i ti vina ciclul, iar tu zici ca peste două saptamîni vine ciclul, dar daca ai un ciclu dereglat, poate sa i ti vina in 2, 3 zile.Sanatate multa.

| TheGentleman a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cancerul la sân este ceva foarte serios, multe femei sunt afectate. Se fac campanii pentru asta

| Donsavas a răspuns:

Mergi la ginecolog! El iti va examina sanii sau va face o ecografie mamara.