| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile m-am intors de la mare si cand am ajuns inapoi in Bucuresti dupa cam o zi am simtit ceva ciudat pe piele daca atingem intr-un punct de pe deget aveam o intepatura pe tot degetul dar pielea arata normal apoi apoi a doua zi am simtit in mai multe locuri si acum le simt si pe maini si pe picioare si pe spate etc. Sunt intepaturi mici neglijabile aproape ca nici nu ar fi si ma mananca insa nu am mai avut niciodata asa ceva. Pielea arata absolut normal am incercat sa fac dus de mai multe ori pe zi sau creme de maini insa e acelasi lucru. Poate fi de la oprirea brusca a expuneri la soare sau o boala de piele sunt tare ingrijorat stie cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dy a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme! Cred ca este tocmai de la expunerea la soare, nu de la intreruperea brusca a expunerii. Foloseste o crema hidratanta si-n cateva zile iti va trece!

| 1968 a răspuns:

E normal marea influenteaza mult corpul uman, eu nu cred ca sunt probleme...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ar trebui sa mergi urgent la medicul dermatolog, nu astepta noi simptome.