| gabitsssu a întrebat:

Din cate stiu eu este o boala...
imi este pielea ca si de gaina. Am mers la o gramada de medici si nu a avut nici un efect tratamentul
Sunt niste bubite mici, care nu ma mananca dar totusi ma deranjeaza ca arata destul de urat. Le am pe maini si pe picioare.
In timpul verii parca putin se maresc si se umple cu un fel de lichid galbui dar tot de marime mica raman. De multe ori cand le bazai iese un firicel de par din ele.
Nu stiu cum sa o tratez si daca intr-adevar este o boala?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai Râie.Nu vreau sa te jignesc, dar poate fi posibil.Du-te la un doctor specialist.

| gabitsssu explică (pentru anonim_4396):

Nu e raie crede'ma.am zis ca am fost la medic daca era raie mi se spunea cu siguranta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabitsssu):

Aa le ai de la 10 ani, aia nu-i nimic, e doar semn cum ai altii, nu te speria!

| BIOO a răspuns:

Salut! Da-mi mesaj la id lazarescu_constantin sa rezolvam problema ta si nu te speria ca scapi rapid de problema! Sanatate!

Le ai de mult timp? sau au aparut acum recent? daca au aparut acum poate sa ai rubeola...dar daca ai fost la doctor şi nu ţi a spus...