| ElementX a întrebat:

De cateva zile ma doare capul extrem de tare, tusesc, am secretii nazale si probleme cu respiratia, asta din cauza racelii. Am mai fost racita, insa niciodata nu m-a durut capul atat de tare. Am luat niste antibiotice Lekoklar de 250 mg, nurofen si fluidol, asa cum mi-a zis medicul prin telefon, insa nu au nici un efect. Ce as putea avea? A mai avut cineva dureri atat de mari de cap? Maine merg la medic, dar sunt foarte speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar inhalant ai luat de la farmacie?
O inhalație care îți descongestionează narinele, fără baie generală.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca locuiesti intr-un oras mare te poti duce chiar acum la ambulanta spitalului/clinicii ORL pentru o consultatie de urgenta ( durerea este o urgenta!)

| elena a răspuns:

Atentie, sa nu ai probleme cu sinusul.

| pinkqueen98 a răspuns:

Bunastraight facepoate ai sinuzita!straight facedar nu vreau sa te sperii! poti merge la un doctor maine dimineata! un control de rutina nu strica!kiss