| dreamgirl98 a întrebat:

De cateva zile ma doare splina...nu chiar permanent, dar ma doare. Care ar putea fi motivul? PS.: Am 13 ani happy :*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alexandraalis a răspuns:

Esti sigur ca splina te doare?
Spune te rog ce stii despre acest organ, poate nu splina te doare.
Iti recomand sa mergi la medicul de familie sau la medicul pediatru sau chiar la medicul de la cabinetul scolar, te va palpa in zona care te doare si iti va spune sigur ce ai.
Pot sa-ti spun cateva cuvinte : in general, splina nu doare, decat cand este marita (ex. in anumite bolii hepatice), te poate durea in urma unui traumatism in zona in care este localizata ea; in urma unor eforturi fizice mari.
Tot ce vei primi ca raspuns ma refer la anumite link-uri nu te vor ajuta cu nimic, nu ai cunostinte de medicina, trebuie sa mergi la medic.
Sanatate.