| Anileda a întrebat:

Buna am si eu o intrebare Eu sunt sportiva de 5 ani dupa o pauza de cateva luni am revenit in lumea sportului intamplator pentru examenul de admitere la liceu de care am aflat cu 3 zile inainte de al da. Dupa numeroase ore de antrenament ma doare foarte rau splina nu pot face nimic nu mai pot sarii numai pot face nimic iar maine e examenul ce as putea face? fundita si vot la toata lumea
Ms.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sanatatea inainte de toate!
Nu sta sa patesti ceva, numai la urgente sa te vada un medic poti merge la ora asta!
Ai mare grija!
Nu astepta!
Mergi la medic!

| poliku a răspuns:

Depinde ce miscari ai facut. Durerile sunt gen ''iti taie respiratia''? Daca da ai facut o miscare gresita ceea ce am patit si eu si iti va trece destul de curand fara nici un fel de tratament.Desigur poti folosi creme sau alte chestii antidolorifice. Daca nu iti trece si ai dureri in continuare du-te si consulta cu un medic.De facut nu poti face nimic sa nu ratezi examenul, durerea e durere si nu trece intr-o zi.O zi buna iti doresc.Ciao

| Mynewlifestyle a răspuns:

Foloseste niste creme...si incearca sa nu te fortezi pana atunci stai intinsa si roag-o pe mama ta sua pe cineva sa te maseze daca nu iti revi cel mai bine ar fi sa consulti un medic