| Gion3334 a întrebat:

Cand depun efort, ma doare foarte rau splina. Spre exemplu, acum cateva zile, am luat parte la un concurs de rezistenta si nu am reusit sa il termin din aceasta cauza... fiind printre primii 3... Cum as putea sa scap de aceasta durere? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

S ar putea să ai grăsime pe abdomen si asta sa ti îngreuneze activitatea. Ai nevoie de mușchi dezvoltati pentru a alerga mai rapid. E nevoie si de încălzire. De asemenea, s ar putea să ai anemie. Splina este mărită in anemie si doare la efort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru asta exista incalzire. Nu te va mai durea splina cand nu o vei mai arunca dintr-o parte inspre alta cand alergi.

| Gion3334 explică (pentru anonim_4396):

Da... Ce e drept, nu am facut incalzire inainte de asta, nu stiu ce era in capul meu... laughing)