| 123andrei a întrebat:

De cateva zile ma doare un rinichi cel stang si poate ca are legatura si asta testiculul stang e mai mare de 2 ori de cat cel drept si ma mai doare si in zona testiculului sau nu stiu poate chiar el nu stiu sigur fiindca nu pot identifica durera prea bine ce am cum se trateaza este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Asemenea lucruri nu se repara pe TPU, ci la medicul urolog sau nefrolog. Poate sa fie si ceva grav, care sa-ti influenteze viitorul! Nu mai astepta!

| traveler a răspuns:

Bine ca ai timp sa stai la comp si la medic se duce pisica ta..maine du-te la medic poate ai o raceala grava.

| gosh0108 a răspuns:

Testicolul stang trebuie sa fie mai mare decat cel drept, asa este la toti. Este posibil sa nu te doara chiar rinichiul, ci sa radieze durerea de la testicul. Poate fi varicocel, incearca sa palpezi conductul de la testicul. Varicocelul se poate trata doar chirurgical. Daca simti ca respectivul conduct este mai gros, atunci trebuie sa mergi la un urolog.

| 123andrei explică:

Nu stiu sigur daca e testicul este o durere care nu o pot identifica bine daca ma duc la medic nu stiu ce sa ii arat (astazi ma voi duce la medicul de familie sa vad ce spune)dar mie cam rusinehappy

| 123andrei explică:

Deci ma doare cam de pe unde se afla rinichiul pana la testicol (inclusiv zona parcursa cateodata)

| marian35a a răspuns:

E cam nasol cred ca ai hernie-inghinala din cauza asta te doare si rinichiul stang ai de mult hernia[adica testicolul umflat]?