| mihaela1mihaela a întrebat:

De cateva zile ma dor foarte rau sanii dedesubt. Menstruatia mi-a venit luna trecuta pe 11. Oare de ce ma dor asa de tare luna aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește sindrom premenstrual, trebuie să vină menstra.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

O sa-ti vina menstruatia, ce ti se intampla acum sunt simptome premenstruale

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate veni ciclul mai devreme, n-ar fi nimic anormal.

| Lizzu a răspuns:

Pentru ca simptomele sunt diferite de la luna la luna.
Se apropie iar menstruatia si de asta apar simptomele inainte cu vreo 2 saptamani.

Simptomele difera de la o luna la alta, la aceeasi persoana. Niciodata nu vor fi aceleasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai un sutien inconfortabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
E din cauza sindromului premenstrual, trebuie să sosească menstruaţia.
Te pup!

| Andr33a123 a răspuns:

Poate te strange sutienul.