| croissant a întrebat:

luna trecută mi-a venit menstruația pe 22 martie. Luna asta inca nu mi-a venit si ma dor sânii. Este posibil sa vină sau sa raman insarcinata? Pe calendarul menstrual apare 2 zile întârziere

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa vina daca te dor sanii. Insarcinata ai putea daca ai facut neprotejat in perioada fertila si a ejaculat in vaginul tau.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ramas insarcinata, nu poti ramane acum, ca nu mai esti in perioada fertila. Ori ai ramas insarcinata acum 2 saptamani, cand erai in perioada fertila, ori nu ai ramas deloc.
In orice caz, fa un test de sarcina la 7-10 zile de intarziere, sau DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Astazi este de abia a 24/25 zi a ciclului menstrual si in cazul in care ciclurile tale menstruale se succed la un interval mai mare, inseamna ca durerea aparuta la nivelul sanilor tai in acest moment adica cu circa 2-4 zile inainte de data la care ar urma sa inceapa menstruatia, reprezinta probabil una dintre simptomele premenstruale. Probabilitatea de a fi insarcinata NU reiese din datele oferite in prezenta intrebare. Multa sanatate!