| stefansteven a întrebat:

De cateva zile mi-a aparut un cos pe lobul urechii drepte (partea de jos). Cand imi ating lobul urechii stangi fata de cel al urechii drepte se simte diferit, ca si cum as avea ceva in interior, nu stiu cum sa explic. Daca strang putin de partea de jos a urechii drepte imi curge sange si simt o senzatie de discomfort. Exista vene in lobul urechii sau este doar piele moarta acolo? Daca este doar piele moarta de ce imi curge sange cand o strang? Voi ce ati face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Oriunde există piele există și vase de sânge în ea.
Dacă nu poți rezolva problema, atunci poți merge la medicul de familie. Dacă este coș, îl poți stoarce (folosește două oglinzi. Dar dacă nu este coș, atunci contactează medicul de familie pentru un consult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu cosuri acolo. Nu prea stiu ce sa zic.
Daca e cos, il poti stoarce, o sa fie ok, eventual dupa ce nu mai curge sange, dai cu ceva crema de cosuri.
Daca e inflamat iti curge sange poate fi pentru ca l-ai spart rau din greseala, nu pe unde avea varful.

Daca nu e cos, nu ma pricep...

Nu e doar piele moarta. Sunt ceva vase de sange. big grin Fii pe pace. Dar cu cat mergi spre exterimtatea corpului cu atat vasele de sange sunt mai mici.

Totusi pare cam multa panica...big grin Nu stiu daca e neaparat justificata.

| xxxRomeoFantastikxx69xxx a răspuns:

Eu nu asi mai strange de ureche ca sa nu mai sangereze.