| Pantera2010 a întrebat:

De cateva zile tot imi bate ochiu drept asa dintr-o data incepe sa imi bata repede... oare de la cethinking eu nu am curaju sa zic la mama ca o sa ma duca la doctor si in ziua de azi doctorii astia de oftamologie dau repede ochelari si nu vreau sa port...Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Problema ta s-ar putea sa fie de neurologie mai degraba decat de oftalmologie si nu cred ca ai nevoie de ochelari. Asa ca du-te la medic, cel mai probabil iti va recomanda un tratament pe baza de calciu si magneziu.

Abh
| Abh a răspuns:

Poate fi lipsa de calciu, magneziu.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ti se zbate ochiul drept, nu trebuie sa te intristezi, este un semn bun it va merge bine, sau vei avea noroc in timpul cel mai scurt. Nu este necesar sa mergi la doctor, este o problema de moment, iti va trece in cel mai scurt timp.

| fabiola a răspuns:

Nu are nici o legatura cu purtatul ochelarilor. Dar daca medicul ti-a recomandat ochelari, nu fugi de ei! Daca nu, iti face bine cateva tablete de Ca si Mg!

mira
| mira a răspuns:

Niciun medic oftalmolog nu prescrie ochelari daca nu este cazul si mai ales pentru o simpla zbatere a ochiului.Ca om civilizat ar trebui totusi sa-ti faci un control la ochi, macar asa, preventiv.

| JeSa a răspuns:

Ai niste carente de vitamine, ar fi indicat sa te consulti cu medicul de familie. Sanatate, pa!

| mioara a răspuns:

Poate ai stat undeva in curent ia o aspirina bayer si poarta un fes.

| tarziu a răspuns:

Daca se repeta, iti iei calciu efervescent, faci o cura... oricum, iti prinde bine niste calciu. Bine zice si Abh, deci poti sa iei calciu cu magneziu, se gaseste si asa

| lia a răspuns:

Poate este de la oboseala. Te uiti mult la televizor?
Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu mama ta. Daca este vorba de ochelari, daca nu-i porti acum, mai tarziu vei avea de suferit.

| gabitsa a răspuns:

Nu e nimic grav. E ceva de bine. Poate pare aiurea, dar se zice sa il inchini de 9 ori. La mine functioneaza big grin. Sper ca si la tine.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, ai lipsa de calciu si magneziu, te sfatuiesc sa mergi si sa faci un set de analize, vorbeste cu medicul de familie, am patit si eu asa, de la oboseala mi-a cazut calciul din organism si am ajuns sa fac intravenos, nu astepta si du-te, ca nu ai de ce sa-ti fie frica, nu are legatura cu vederea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu,,, poate fii si ceva semn.pentru mine ochi drept e de bine big grinbig grin::X:X:
uite ex ieri mi-a batut intruna...si am vz pe mama mea...
deci nu se stie de la ce e... daca e ceva...sau te astepta ceva:X:X:

| mary88 a răspuns:

Si mie imi bate ochiul stang,deja stiu ca mi se intampla ceva rau,neplacut,de fiecare data e asa,cand imi bate ochiul drept,e de bine,dar normal ca se intampla mai rar,nu am mare noroc in viata asta,m-am saturat ca tot sa imi bata ochiul,e foarte stresant, ma enerveaza tare si tot ma gandesc la lucruri rele, nu e o prostie credeti-ma

| adi_1213 a răspuns:

Of doamne... in ziua de azi toti ati uitat de ''semne'' toti sariti cu medicamente pe saraca fata... Cristina cand ti se bate ochiul drept sau ochiul stang este ''de rau sau de bine'' la mine ochiul drept este de bine. Succes