| Louissa a întrebat:

De câțiva ani buni ma lupt cu acneea. Pana acum am avut o forma ușoară, câteva coșulețe, dar văd ca acum începe sa se agraveze. Am rămas și cu acele semne roșii / mov de care vreau sa scap neaparat. Întrebările mele sunt : Ce clinica / medic dermatolog îmi recomandați? Ce parere aveți de Derma Beauty Clinique din București? După ce merg la control, ce urmează mai exact? Pentru semnele acelea roșii, se face neaparat tratament cu laser sau pot dispărea și cu creme / soluții? Întreb pentru ca eu as vrea sa merg la Derma beauty, dar nu vreau sa ma duc acolo și sa îmi spună sa cumpăr 20 de produse sa dau o căruță de bani pe ele, apoi sa ma bage la tratament cu laser care costa iar 100€ ședința. Voi ați trecut prin ceva asemanator? Dacă da, care au fost pașii pe Care i-ați urmat? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Louissa explică:

Adica nu vreau sa ma mănânce de bani și sa nu văd nimic, vreau o clinica buna care chiar sa ma ajute. Parca văd ca ma duc acolo și îmi spune ca data viitoare vom face nu știu ce procedura care costa 200€. Și acei 200 RON prefer sa îi dau unui medic bun la care sa rămân pana ma tratez de tot