Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

De aproximativ 5 ani ma lupt cu acneea. De-a lungul timpului am folosit "n" creme fara rezultat. Acum cateva luni am fost si la dermatolog, dar tratementul pe care mi la recomandat nu-si face efectul. M-am hotatar sa-mi fac si tratament cu laser.Voi ati facut acest tratament? In cat timp s-a vazut rezultatul si dupa cate sedinte, ce pret? Este benefic sau ma "lupt" degeaba? Multumesc frumos!
P.S: Am 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Sorrynel a răspuns:

Pai eu am citit pe un site ca ar fi destul de bun acest tratament, dar nu l-am incercat (poti citi mai multe aici http://www.eva.ro/......013.html).
Eu am comandat de pe un site niste CD-uri care te invata cum si ce sa mananci pentru a scapa de acnee in doar 3 zile(www.scapa-de-cosuri.eu), dar nu stiu daca este adevarat sau este doar o smecherie pentru a lua banii oamenilor, o sa le primesc cam pe la sfarsitul lunii cred, si am sa te anunt atunci daca este adevarat. Succes!

| Azµre a răspuns:

De ce nu vezi un medic dermatolog pentru ai cere părerea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte de a incerca laserul, mergi la un endocrinolog. Tenul gras si acneic este in general de la alimentatie. Mergi sa-ti faca niste teste si sa-ti spuna ce sa elimini din mincare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Ai incercat produse naturiste pentru ridicarea imunitatii? Mergi la plafar si cauta Noni, goji, orz verde sau extract de simburi de struguri toate se gasesc si sub forma de capsule sau pulbere.Fa o cura cu unul din ele si mai cauta alt dermatolog, o sa scapi de acnee dar mai dureaza ceva, dupa ce hormonii o sa ramana la un nivel constant.(la varsta aduta)

| SSWK a răspuns:

Trebuie sa respecti cu strictete tratamentul recomadat de dermatolog.
Daca este problema hormonala, s-ar putea sa se rezolve de la sine in cativa ani si trebuie sa iei doar tratament adjuvant, recomandat de medic.
Poti incerca si cu microdermabraziunea - https://www.google.ro/......ps?/search - dar intai incearca sa te documentezi mai intai si cere neaparat sfatul unui dermatolog bun, inainte de orice actiune.

| Wrufloukel a răspuns:

Ai grijă mai mult de creierul tău! Fața o mai repari cu fond de ten! Și eu o problemă, dar la măini! Și nu imi trece cu nici un fel de leac! Bag ceva în ele de leacuri că le las așa!