| TheSpecialOne a întrebat:

Am de doua zile arsuri foarte puternice de stomac si ameteli. Am luat ranitidina si tot nu trec arsurile. Ce ar putea fi si ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Dicarbocalm,ranitidina,nospa,omez inainte de masa.Nu lua bicarbonat, in timp dai in alte boli cu el. Stiu chiar o sa ti treaca, s a mai luadat cineva cu asta si a dat in ulcer si i a zis medicul ca e de la bicarbonat.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Poate fi o hiperaciditate gastrica, gastrita, etc. In functie de ce ati consumat in ultima perioada. Incearca un pansament gastric (Ex.big grinicarbocalm), daca nu du-te la un medic pentru un control detaliat.

Sanatate!

| LuFacs a răspuns:

Ai luat si dicarbocalm? Iti stopeaza arsurile de stomac.Du-te la un doctor cel mai bine.

| gabytza2013 a răspuns:

Ia un dicarbocalm si evita cat poti bauturile cu acid, alimente prajite. daca persista du-te la medic sa nu cumva sa fie vorba de vreo gastrita