| anonim_4396 a întrebat:

De ce am junghiuri in partea dreapta a anusului si mancarimi? Mai simt si intepaturi puternice cateodata, iar uneori dupa scaun am o umflatura mica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mereu pui acelasi tip de intrebari aici dar nu faci nimic, du-te la doctor acolo vei fi consultat, stînd asa si intrebînd aici, nu faci altceva decît sa agravezi situatia ta, si odata ajuns la medic vei constata ca ai ajuns prea tîrziu in sensul ca boala evoluează nu se opreste.

| cristimihailov a răspuns:

S-ar putea numi hemoroizi. Un doctor te-ar putea lamuri mai clar.

| DavidoffUser a răspuns:

Hemoroizi.du-te la doctorul de familie sa-ti dea ceva reteta.

| Andreea213 a răspuns:

E posibil sa ai hemoroizi. Du-te la doctor.