| StefanOprea a întrebat:

De ce am osul de la spate numit "Scapula" putin iesit afara? Si ce pot face in legatura cu el? Are legatura cu calciul sau delegrarile hormonale sau doar trebuie sa stau drept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca e din nastere, cel mai probabil sa fie ceva congenital, iar daca e de ceva timp, posibil din cauza pozitiei pe care o adopti.

| StefanOprea explică (pentru AdelinaC):

Deci ar trebui sa imi indrept postura?

| AdelinaC a răspuns (pentru StefanOprea):

Da, probabil ca stai cocosat sau cu umerii prea in fata.

| StefanOprea explică (pentru jmekerashu):

Nu, in nici un caz. Cand imi dau umeri in spate, aceste 2 oase care au legatura cu bratele intra inapoi.