| Marcelian43 a întrebat:

De ce apar acele Papule Perlate Peniene?
Am igiena impecabila si nu am avut niciun contact sexual dar totusi au aparut dintr-o data.
Am vazut ca nu se trateaza si ca nu reprezinta vreo boala dar sunt oribile visual.
Pot disparea asa cum au si aparut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt normale, nu deranjeaza cu nimic vizual si nu dispar. Apar din cauza ca organismul se maturizeaza si organele genitale ale baiatului incep sa devina de barbat. Glandele Fordyce incep sa secrete sebum si se acumuleaza in ele, nu e nimic neobisnuit, e doar semn ca nu mai esti copil.

| Marcelian43 explică (pentru Brigaela):

Multumesc mult! Ma gandesc ca daca se agraveaza asa rau cum am vazut pe internet se sperie fetele laughing

| Brigaela a răspuns (pentru Marcelian43):

Fetele, posibil, insa femeile nu

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Intrebi de ce apar, de parca ar fi o boala; asa este omul facut, cu papulele alea, care trebuie sa arate ca niste cosuri fara varf. Sunt niste mici organe, niste glande. Ti se pare ca arata rau pentru ca le asociezi cu ceva bube. Nu arata nici rau, nici bine si cred ca nu ti se uita nimeni cu lupa pe partea ventrala a organului.

| Marcelian43 explică (pentru minrest):

Le ai si tu?

| minrest a răspuns (pentru Marcelian43):

Da; cred ca le are toata lumea, fac parte din organismul barbatului.