| Heisenberg10 a întrebat:

Am 18 ani si urmeaza sa am primul contac sexual, dar ma sperie un lucru... am Papule perlate peniene (pentru cine nu stie sunt niste bubite ce inconjoara capul penisului, inofensive, am consultat si un doctor in privinta asta ). Imi este foarte frica cum o sa reactioneze partenera, cum o sa ii explic ca nu am o boala cu transmitere. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu a vazut prea multe penisuri pana la tine, nu cred ca o va deranja asta. Numai sa nu fie prea mari bubitele si sa bata prea mult la ochi.

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca astepti sa-i dezvalui aceasta informatie pana in momentul in care veti fi amandoi dezbracati, e posibil sa se sperie si se refuze sa mearga mai departe si sa te simti oribil. Eu cred ca ar fi bine sa-i spui din timp si daca o vezi ca reactioneaza negativ si devine distanta, sa ii propui sa mearga cu tine la doctor sa se convinga ca i-ai spus adevarul.

| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca ea va sta sa-ti admire scula? Eventual se va uita putin de departe sa vada daca ai cu ce sa faci treaba. Faci cum spune mihai69.

| Heisenberg10 explică (pentru darrio2007):

Bineinteles ca o sa folosesc prezervativ dar sa spunem ca o sa vada (gen vrea sa-mi faca oral, cam imposibil sa nu observe atunci ) cum o sa-i explic ca nu e ceva grav?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Heisenberg10):

Daca vei ajunge intr-o situatie cum este cea presupusa de tine, atunci singurul lucru pe care il vei putea face se va rezuma la a-i explica in mod stiintific si medical natura acelor bubite minuscule. Sau ai putea scapa de ele si de necazurile provocate/ce decurg din existenta lor, prin eliminarea papulelor prin chirurgie cu laserul. Sanatate!

| darrio2007 a răspuns (pentru Heisenberg10):

Daca nu a vazut prea multe penisuri pana la tine, nu cred ca o va deranja asta. Numai sa nu fie prea mari bubitele si sa bata prea mult la ochi.

| darrio2007 a răspuns:

Ai rezolvat problema?

| mihai69 a răspuns:

Îți tragi un prezervativ peste și nu se mai vede nimic.

Răspuns utilizator avertizat