| DeeaLove08 a întrebat:

De ce apar petele mici si albe de pe unghii si ce ar trebui sa fac sa dispara? poate nu complet dar tot macar o parte. daca iau calciu este bun? am auzit ca apar din cauza lipsei de calciu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ruxandraf a răspuns:

Intradevar, este din lipsa calciuluibig grin si eu am. Ia niste pastile din alea de calciu cu D3... si poate parea ciudat.Nu am nimic concret, dar mi-e mi se pare ca au mai disparut cand am inceput sa ma dau cu lac. Adica ce rau poate sa iti faca sa incerci?happy Dar in principal incearca sa faci rost de calciu pentru corpu tau big grin

4 răspunsuri:
| DeeaLove08 explică:

Diddy mi-am facut analizele de curand si nu am anemie

| cretudaniel99 a răspuns:

Ia calciu si vor disparea in 2 zile

| valThina a răspuns:

Treb sa iei calciu si fier

| diddy_2463 a răspuns:

Acele pete apar la majoritatea adolescentilor si arata anemia, cel mai des intalnita la tineri. http://ro.wikipedia.org/......iki/Anemie