| CM_Catalin_1998 a întrebat:

De câțiva ani (3, 4) îmi ies niște pete albe mici pe maini si pe picioare, nu sunt mari, sunt micuțe și albe si destul de multe. In momentul cand vad ca apar pe piele fac putin masaj la mâna si dispar, nu sunt permanente. Cand dau cu mâna peste ele dispar. Prima dată credeam ca apar când îmi este frig dar apar mereu când stau in picioare, indiferent daca e cald sau frig. Este destul de jenant sa stai langa cineva si sa ma întrebe de ce sunt petele.(mereu am spus că este din cauza lipsei de calciu). Ce pot să fac sa dispară? Sau unde sa ma duc? si daca este grav? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Du-te la medic, dacă e de 3-4 ani nu prea cred că mai ai ce face dar merită.