| mihaa a întrebat:

De ce, atunci cand ma trezesc dimineata, am gura uscata, si nasul uscat, vreau sa mai zic ca am pe soba in permanenta o oala cu apa si ziua este deschis geamul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Dormi cu gura deschisa, de la caldura te dezidratezi in somn si nu bei suficienta apa zilnic.

2 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Bea apa mai des si mai mult in timpul zilei. Spala-te dimineata cu apa cu sare (in nas si fa putin gargara). Incerca sa dormi pe o parte sa nu mai sforai, verifica la medic sa nu ai polipi.

| mihaa explică:

Uneori, ma trezesc noaptea si beau apa, sau cand sunt foarte obosita si sforai,big grin chiar nu mai inteleg nimic, DAR E FOARTE INERVANTA(sau mai poate fii si de la dantura? am dantura pusa si sus si jos, si seara si dimineata, ma spal pe dintii)