| мιcυтѕαααα a întrebat:

Dimineata cand ma trezesc ma trezesc mereu cu gura uscata dar in timpul zilei beau destula apa. De ce ma trezesc mereu cu gura uscata? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lor3nutza a răspuns:

Uite sincer cred ca din lipsa umiditatii din camera in care dormi si eu pateam exact la fel. Poti incerca sa pui seara in camera in care dormi un castron sau o cana cu apa si o sa vezi ca incepe sa se evapore si nu o sa te mai trezesti cu gura uscata. Sper ca te-am ajutat Bye

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poate ca ai vegetatii adenoide( polipi) sau poate ai o deviatie de sept care te impiedica sa respiri pe nas --- daca respiratia se face pe gura, aerul inspirat poate usca mucoasa care captuseste cavitatea bucala.Este doar o presupunere care nu tine loc unui consult medical!

| Tsunade99 a răspuns:

Nu stiu, si mie mi se intampla uneori. Astept sa vad ce raspund ceilanti.

| basexcu a răspuns:

Pentru ca respiri pe gura...

| FloriiDirectioner a răspuns:

Pentru ca respiri pe gura, sau ai nasul inundat si esti nevoita sa respiri pe gura.

| Senorita2000 a răspuns:

Poate ca ai adormit cu gura deschisa.

| SplashFire a răspuns:

Pentru ca probabil dormi cu gura deschisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visezi la baieti si iti curg balele dupa ei in timp ce dormi laughing

| Danutza27 a răspuns:

Du-te la doctor si fa niste analize
Aceasta problema poate fi cauzata si de alti factori. Exista peste 400 de medicamente periculoase din acest punct de vedere. Sunt incluse aici cele care actioneaza impotriva alergiilor, cele luate impotriva hipertensiunii arteriale sau care sunt folosite in tratamentul afectiunilor psihice.

| BrOnaJeu a răspuns:

Pentru ca ai adormit cu gura cascata sau erai racita si aveai nasul infundat si ca sa poti sa respiri a trebuit ca creierul ta sati deschida gua pentru a puta respira; sau ai visat ca tipi sau ceva de genu asta