| Sergiu2k12 a întrebat:

De ce cand beau coca cola sau pepsi ma apuca o stare de slabiciune si ameteala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Citeste ce contine sa vezi ce de E-uri si alte prostii contine si o sa intelegi de ce te simti asa, pana acum ceva timp obisnuiam sa beau cate 2l minim de cola sau pepsi pe zi si tot asa ma simteam ca tine, dupa vr-o 2 luni fara sucuri parca eram alt om, ma simteam ca si cum as fi trait fara aer tot acel timp in care consumam bauturile astea otravitoare pentru minte si corp.
Bafta!

| Zatharra a răspuns:

Pentru că nu sunt deloc sănătoase.Au gust de săpun(vorba cuiva...), unul mai ieftin, altul mai scump.

| tpuforyou a răspuns:

Mananca, dupa care poti sa bei cola sau pepsi fara probleme! ))

| doinitsaandronic a răspuns:

Stii cate E-uri au toate bauturile acestea?
Sint bauturi bune iar citeodata la reambaleaza ca sa le iasa lor mai multi bani!

| ஜAliSeeஜ a răspuns:

Au multa cofeina in ele amundoua... ca energizantul. Uneori pe copii ii pot agita si pe adulti putin descuraja cum s'ar spune.Nu mai bea mai ales daca esti copil nu iti face bine deloc...incearca :suc de portocale, mai multe fructe

| MariaMirabell a răspuns:

Contin cofeina si daca consumi des fiind si baututi foarte acidulate ppt provoca probleme serioase de sanatate, la fiere ficat, sau tensiune din cauza cofeinei

| Gabriel_Grigore_1994 a răspuns:

Deoarece nu sunt sanatoase.nu mai bea si o sa fi sanatos

| Mandache_Vlad_Georgian_1998 a răspuns:

Pai coca cola si pepsi au cofeina si cand bei cofeina pe stomacul gol te i-a ameteala cand ajunge cofeina la stomac n-are ce roade sucul gastric si este slabit

| DjoKeR31 a răspuns:

Frate ai senzatii le astea Pt ca Continn amandoua Bauturile multa COFEINAAAA! Te-as sfatiii sa nu mai bei, Pt ca in timp iti provoaca BOLLLIIII! Poti sa Bei si uh o Fanta sau Un Giusto cas mai sanatoase si cu contin deloc cofeina!