| Anonim192881029 a întrebat:

De ce când consum alcool mi se îmbunătățește vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este taman pe dos! Alcoolu strica vederea si produce orbirea.

| relian a răspuns:

Consulta un doctor.Ce te face sa spui, ori sa crezi ca, atunci cand bei vezi mai bine?
Detaliaza. Daca este asa, atunci ceva nu este in regula, de aia am zis sa consulti un doctor de asta de ochi.

| Anonim192881029 explică (pentru relian):

Nu știu cum sa explic dar vad mult mai clar dar după ce trece efectu vad puțin în ceață

| relian a răspuns (pentru Anonim192881029):

Inseamna ca ai ceva probleme, ar trebuie sa te vada un medic, sa te puna la ceva apareate, sa faca ceva investigatii.

| johnnny123 a răspuns:

Poate ești un fel de Popeye, numai că în loc de spanac funcționezi cu alcool, iar în loc să ți se încordeze mușchii ți se încordează ochii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu știam că e invers. Vezi dublu. laughing

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca el vede in mod normal triplu, si cand se imbata vede dublu (adica mai bine) rolling on the floor