| Jack9 a întrebat:

De ce cand mi-e foame ma doare burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

E usor sa te inseli, sa faci o corelatie gresita, iar apoi sa te astepti sa se repete un fenomen, un simptom psiho-somatic obisnuit sunt durerile de burta, dar DACA intr-adevar te doare burta cand iti e foame, inseamna ca ai gastrita, una avansata.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Stii reclama aia "te transformi intr-un leu cand ti-e foame". Fiecare are simptome diferite.

| sierra1 a răspuns:

Nu da fundă, dă-ţi o masă!

| Începătorul988 a răspuns:

Pai e logic, zic si eu, nu? Ce ai vrea sa te doara?

Răspuns utilizator avertizat
| MotoiAlexandru a răspuns:

Salut,eu cred ca te doare burta din cauza ca stomacul este gol, n-ai nimic in el. Pentru ca n-ai hrana, iar stomacul se freaca singur, se freaca pentru ca nu are ceva de digerat (Opinia mea)