| himicatus a întrebat:

De ce cind plec la veceu ma doare foarte tare, si in timpul zilei curge sperma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| camryn a răspuns:

E posibil sa ai o infectie gonococica, daca, pe langa ce ai precizat tu secretia aia e purulenta (pare ca un puroiu), galben-verzuie (apropo, in nici un caz nu e sperma), si meatul urinar (capatul uretrei) e rosu si tumefiat (adica umflat). Tratamentul se face cu Doxiciclina, Ceftriazona, Ciprolen, etc. Totusi, trebuie sa te consulte un medic ca sa fii sigur ca despre asta e vorba. Si ai grija, gonoreea se transmite pe cale sexuala sau prin lenjerie infectata, asa ca, daca ai pe cineva, e posibil sa o fi luat de la partenera (asa ca ar trebui sa se trateze si ea o data cu tine). La femei, evolutia e mai "tacuta", nu prea sunt simptome decat rareori si dupa un timp mai indelungat.

| himicatus explică (pentru camryn):

La ce medic trebuie sa ma adresez?

| camryn a răspuns:

Pai poti cere o trimitere de la medicul de familie (ca sa nu platesti consultatia), sau te poti adresa direct unui urolog.

| BiuL a răspuns:

Du-te la medic. Urgent!

| RaresSebastian1998 a răspuns:

In functie de varsta.Acestea se pot numi si ''schimbarile omului'' sau pubertatea, depinde.