| LoOvE a întrebat:

De ce dintr-o data imi piuie urechile si simt ca nu mai aud, dar dupa cateva secunde imi revin.Mentionez ca stateam pe scaun si scriam.Nu faceam nimic altceva. Din ce cauza? Ce ar putea fi?

p. s-mi s-a mai intamplat asa si la fel nu faceam nici un fel de efort.

Daca se poate sa-mi raspunda si Brigaela.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tau_SuperErou_1995 a răspuns:

Schimbarile de temperatura din ultima vreme vin insotite si de schimbari de presiune atmosferica. Acestea pot fi resimtite mai mult sau mai putin de la un individ la altul, poate tu esti unul dintre cei mai sensibili la aceste schimbari de presiune.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Abia acum am avzut intrebarea (o data cu remedierea functiei de cautare). daca esti adolescenta, pot fi probleme de crestere insotite de o alimentatie usor defectuoasa (insuficiente fructe, legume si lactate de buna calitate si folosirea de sucuri, conserve, fast-food)

| alexandraalis a răspuns:

Este posibil sa-ti fi scazut tensiunea arteriala sau sa-ti creasca.