| anonim_4396 a întrebat:

De ce exista atat de multe cazuri de copii cu malformatii in India?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| varogsanuvasuparati a răspuns:

Poate că din cauza superstițiilor lor, au multe și unele sunt fără rost, tot felul de superstiții religioase, etc

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oare sunt mai mulți copii cu malformatii in India decât în Romania? La 60 de-ai lor unul la noi e mult sau puțin?

| anonimg a răspuns:

Sunt săraci, nu se vaccinează, sunt plini de boli, igiena este un lucru străin pentru ei; iar pe deasupra, ei acordă mai mare importanță vacilor și boilor decât semenilor lor. Ei consideră aceste animale că fiind sacre, sfinte, și trăiesc cu ele in casă, într-o anexă a casei (am văzut pe YouTube). Îți dai seama ce gândire încuiată are acest popor tradiționalist. Conducerea țării este de vină. Diferența dintre săraci și bogați este extrem de mare. De fapt, nu există și clasa socială medie (adică de mijloc) așa cum este la noi. In curând așa o să ajungem și noi?

| Donsavas a răspuns:

Nu sunt vaccinati, nu își fac analizele genetice in sarcina, suferă de epidemii si boli care mai de care anormale la noi. Sunt săraci și multi, poate de aceea lasa impresia asta.

| seularts a răspuns:

In primul rand nu este la fel in toata India. Populatia lor e de 1 miliard si ceva. E normal ca in anumite zone sa existe dezechilibrul financiar si lipsa de apa potabila si medicamente. Multi spun in comentarii ca sunt inculti si incuiati. E adevarat ca in Sudul Indiei poporul este mai conservat fata de Nord dar pana si acolo sunt destul de dezvoltati ca si societate. Asta iti confirm din surse sigure.