| razadeluna a întrebat:

De ce femeile traiesc mai mult ca barbatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Cand se plictisesc de femei, mor.

mira
| mira a răspuns:

Este vorba despre varsta medie pe tara. Femeile se caracterizeaza prin prudenta si chiar frica.Pe barbati ii entuziasmeaza riscul si aventura, de aceea multi dintre ei mor foarte tineri. Urmariti, de exemplu, accidentele rutiere.

| anka a răspuns:

Pentru ca femeile sunt atat de ocupate ca nu au timp nici sa moara.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mi se pare strigator la cer ca o femeie sa puna intrebarea asta! Din cauza femeilor, evident.

| arrriadna a răspuns:

Pt ca, prin natura lor, sunt mai rezistente, atat psihic (femeile vad in fiecare luna cum au hemoragie si nu mor din asta, in schimb, incearca sa duci un barbat la analize de sange.) cat si fizic (nu vb de forta si rezistenta la efort ci la toate prostiile prin care trecem in cursul vietii).

| Ea12345 a răspuns:

Pentru ca in general, sunt mai multi barbati fumatori, drogati, alcoolisti decat femeile.

| Razvan a răspuns:

Pentru ca nu se enerveaza atat de tare in situatii cheiewinking

| 334499 a răspuns:

S-au adaptat mai bine la natura happy

| D A R i U t S s A a răspuns:

Pentru ca noi suntem BAZAAA!laughing

aCUM serios barbati fumeaza mai mult decat femeile ( in unele cazuri )
Barbatii se drogheaza mai mult decat femeile
Barbatii beau mai mult decat femeile

| デイダラくん a răspuns:

Pentru ca barbatii au ceva ce femeile nu au si cand le dai un sut acolo li se scurteaza un an din viata

| SweetPrinces a răspuns:

Eu stiu ca femeile se trec (imbatranesc)mai repede ca barbatii dar traiesc mai mult ha ha ha ciuda la barbati

| Cretzule a răspuns:

@adelina asta in visele tale cele mai frumoase laughing

| Nita a răspuns:

Pentru ca barbatii fac lucruri mult mai grele decat femeile care majoritatea stau acasa.

| AdeLina a răspuns:

Pentru ca pur si simplu sunt mai superioarelaughing

| Aia cu cap mare a răspuns:

Cas mai rezistentesmug
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se consuma mai greu si mai putin in aceiasi unitate de timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, Mai ales vaduvele?"cred ca la asta te refereai...Acum serios, o femeie are grija mai multa de corpul ei, nu se expune bolilor asa, cu una cu doua, incearca sa nu fumeze, sa nu bea, sa nu faca excese alimentare si mai ales, la volan sunt mult mai atente! asa suntem lasate de la Dumnezeu, sa avem putere de a creste pruncii si nepoteii si sa avem grija si de sotii nostri!

| smartalogu a răspuns:

Pai nu se zice ca femeile se hranesc cu zilele noastre fripte? (Pofta buna btw)