| mgtow a întrebat:

De ce il doare spatele pe soferul care conduce trailerul? Cabina are suspensii bune de la roti, ale cabinei si mai ales si scaunul din cabina are arcuri, vibratiile care ajung la spate produc acea durere cu timpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Sunt prea multe ore fara pauza intr-o singura pozitie! chiar daca e scaunul pe perna de aer, etc. coloana tot e tensionata in tot timpul in care sezi! iar cum soferii vor sa ajunga cat mai repede la destinatie si evita sa faca pauze dese, se ajunge acolo. Majoritatea soferilor de cursa lunga se plang de dureri de spate!

1 răspuns:
| nonny50 a răspuns:

Si asta e una dintre cauze,dar cred ca din cauza amortelii,nu trebuie' neaparat sa stai pe un scaun de tir ca sa te doara spatele, pe orice scaun ai sta, cu timpul tot o sa te doara!