| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi apar pete pe fata? Sunt rosiatice, nu ies in afara, dar sunt acolo si sun greu de acoperit cu fond de ten sau pudra pentru ca parca devin si mai pronuntate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bombonikme a răspuns:

O vizita la dermatolog te-ar lamuri mai bine... e posibil sa ai tenul sensibil...si sa nu te dau cu produsele specifice tipului de ten...

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pete care apar pe fata pot fi cauzate de diverse boli sau pot fi din cauza venelor subtiri care se sparg... Fara un consult medical care sa stabileasca motivul aparitiei acestora nu poti gasi un tratament.

Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi si o problema dermatologica, dar si din cauza pielii subtiri s transparente. Consulta-te cu un medic dermatolog!

| LittleZyzy a răspuns:

Incearca sa consulti un medic dermatolog, poate nu e o problema de ignorat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu est nici ocrema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am astfe de pete si nici eu nu stiu ce sa ma mai fac!