| rihannafox a întrebat:

Ce fond de ten imi recomandati? sau mai bine folosesc pudra? Nu am probleme cu tenul doar ca imi mai apar cateodata cosuri dar foarte rar putine, si nu as vrea sa-mi incarc prea mult tenul.Care credeti ca este un fond de ten lejer.sau mai bine pudra?

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ideal ar fi să folosești un batonaș corector pentru coșurile care apar pe ici colo.
Nu are rost să folosești un fond de ten pentru 2-3 coșuri, deoarece îți încarcă și tenul, și poate provoca apariția altora.
Baftă!

| adorciocolata a răspuns:

Nu iti recomand pudra. Aceasta usuca si poti face riduri la o varsta frageda. Pentru a folosi fond de ten trebuie sa te dai mai intai cu o crema (matifianta sau hidratanta) ca baza de machiaj si dupa asta poti aplica fondul de ten. Pentru cosuri, incearca din cand in cand un corector, acesta usuca si intr-o saptamana dispar. Seara trebuie sa te demachiezi (este foarte important) folosind un gel de curatare, lotiune tonica si crema hidratanta sau matifianta. O data pe saptamana foloseste un gel exfoliant.
Cat despre alegerea unui fond de ten, acesta trebuie sa se potriveasca culorii tale de ten (trebuie sa incerci pe mana sa vezi daca ti se potriveste culorii pielii). Acestea trebuie sa respecte nevoile tenului tau. Incearca cele de la Clinique, sunt foarte bune, chiar daca sunt putin mai scumpe.

| JustMe11 a răspuns:

Citeste articolul asta... vei invata multe legat de fondul de ten
http://www.beautyrevealed.ro/machiaj/alegerea-fondului-de-ten/

| GOODLUCK a răspuns:

Iti recomand fondul de ten Maybelline Affinitone (eu folosesc nuanta natural rose).Si eu sunt ca tine am o fata curata in general, dar uneori apar mici surprize.Acum sa-ti spun cateva motive pentru care eu l-am ales :
1.Este natural.
2.Este imbogăţit cu Vitamina E pentru hidratare naturală de durată pe care o poţi vedea şi simţi.
3.Noua formulă se adaptează perfect tenului, pentru un rezultat impecabil, incredibil de natural şi fără pori încărcaţi.

E fondul de ten perfect, crede-ma! Iar din punct de vedere al pretului mi se pare ieftin (30-35 max de lei )
Iar in legatura cu pudra nu prea ti-o recomand.

Sper ca te-am ajutat! fundita?