| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

De ce imi tremura mainile? nu vreau raspunsuri gen mergi la medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gynycola a răspuns:

M-i se mai intampla cand sunt nervoasa. dar imi fac un ceai de tei cu lamaie si ma simt ca si 9. pupici

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stress, exces de cafea, de cola, de tigari sau de alcool, somn prea putin, dependenta de alcool, tutun sau droguri, maladii neurologice, sunt multi factori.

| mioara a răspuns:

Cata cafea bei pe zi

| Ronin a răspuns:

Vrei sa lasi scanata de unul din medicii nostri in cadrul unei sedinte de biorezonanta? Poate aflam motivul real...

| Selena a răspuns:

Pot tremura in cazul in care iti pocnesti degetele, e de la asta

pupimik
| pupimik a răspuns:

Ce varsta ai? Poate e un inceput de parkinson

Eu bat intruna din picior cand nu am rabdare.La tine mai mult ca sigur e pe cale nervoasa (probabil stres)

| cotzobel a răspuns:

Esti rea stresat, probabil.incearca un ceai de tei(cum a zis si gynycola). iti va trece cu siguranta

| cotzobel a răspuns:

Prea stresat..ma scz..ma grabesc sa plec la muncahappy

| afrodita17 a răspuns:

De la lipsa de calciu... ia calciu efervescent... e bun pentru toata lumea.in orice moment...winking

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ explică:

Nu beau cafea. poate odata la 2 saptamani. am avut o perioada in care am baut ness dar ff slab si cu lapte.
iar la tine pupimik. cred ca este vorba mai degraba de un tic

| cristina_9950 a răspuns:

Sa iei un ceai de tei daca se poate cu lamaie

| eumi a răspuns:

Nu-ti spun sa mergi la medic daca nu vrei, dar altfel, tot iti vor tremura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tremuratul minilor poate sa fie si de la lipsa de magneziu si calciu din corp.asa ceva am avut si eu si am luat 1 luna magneziu cu b6 si dupa aia 10 zile calciu cu d3.incearca si tu.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi tremura o mana, dar e adevarat ca dorm putin, beau mult Pepsi si lucrez mult. Ce sfaturi imi dati si mie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu beau cafea, cola, fumez multisor, nu prea dorm, muncesc mult sii...imi tremura mainile. Pot sa fac totusi ceva?(am uitat sa spun ca imi troznesc si degetele foarte des)...
Tin sa lamuresc faptul ca tremur doar la efort mare, de scurta durata(brusc) si iarasi cand ma trezesc din senin.Deci?!

| Cr7adi a răspuns:

Mai eu cred ca faci eform mare si din aceea cauza iti tremura mana incearca sa reduci efortul de zi cu zi si intr-o saptamana iti va trece sau poate este din cauza somnului (nu dori cat trebuie ) eu sunt intr-o perioada de asta in care nu dorm. Nustiu de ce dar am vazut ca imi tremura un pic corpul poate e si din cauza ca fac efort mult zilnic ma duc la piscina 2 ore. Cred ca piscina e problena ca fac prea mare efortul fizic si din cauza aceea nu pot dormi si imi tremura mana nu o asculta tu pe "eumi" aia tot cu doctoru. Daca mergi la medic ai sansa sa te imbolnaveasca mai rau iti zic eu o data am mers la el si mi-a dat la durere de bura medicamete de cap. de atunci nu mai ma prea duc toar in situatii disperate tine minte noi suntem doctorii nostri, fiecare isi grijeste de organism cum stie el mai bine sper ca te-am ajutat pa

| ali98na a răspuns:

Eu cred ca e de la lipsa de calciu [cum a mai zis cineva]