| Robert8764 a întrebat:

De ce in tara asta sunt mai multe biserici decat spitale?
De unde atata ipocrizie cu oamenii "credinciosi" ( dupa ce pleaca babele de la biserica toata ziua barfesc)
Cand ti-e rau unde te duci? La biserica sau spital?
Cine te vindeca? Doctorul sau Preotul?
DE CE BAGAM atatia bani in locasurile astea in loc sa investim in tehnologie si sanatate, in doctori, in aparatura, in tratamente ca de aceea pleaca marea majoritate, ca au un salar de tot rahatul.
De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

De ce ai vrea mai multe spitale cind nici astea care sint nu-s bune de nimic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca asa sintem manipulati, iar noi mergem cu turma. Indraznesti sa spui ca nu esti credincios? Esti izolat de ceilalti. Accepti sa fii credincios? Iata unde se duc banii!
http://stirileprotv.ro/......nezeu.html

| gosh0108 a răspuns:

Deja biserica a inceput sa nu mai aiba legatura cu Dumnezeu, este pur si simplu o cladire in care intra cei care isi doresc sa fie manipulati. Catedrala mantuirii neamului a costat in jur de 100 mii euro, cu acesti bani se putea renova cel putin un spital... Asta e tara in care traim, in care personalul spitalicesc are un salariu mai mic decat castigul unui preot...

| Niku3 a răspuns:

Buna Seby1111, pentru ca este o tara credincioasa, dupa cum stim cu totii ca omul are atat trup cat si suflet, rezulta ca atat trupul cat si sufletul treuie vindecat, iar banii pentru biserici in cea mai mare parte vin de la enoriasi si nu de la Minister.
Deci spitalele inchise, infrastructura medicala, si salarizarea umilitoare al personalului medical, nu au nici o legatura cu existenta bisericilor, care s-au construit din banii credinciosilor, problemele de mai sus enumerate sunt din cauza Guvernului care conduce aceasta tara si nu aloca un buget optim sistemului medical.
Bine ca mai sunt credinciosi care mai doneaza pentru construirea bisericilor, ca daca am fi stat la mana Guvernului, am fi fost lipsiti atat de spitale cat si de biserici.
P.S. Sunt primul an la AMG(asistent medical generalist), desi voi lucra in acest domeniu defectuos, nu voi da vina pe existenta bisericilor, si pe existenta Guvernului incompetent.