| nucunosc48 a întrebat:

De ce la unii le da anxiar sau xanax la depresie? Alea nu sunt doar pentru anxietate? Aveti oameni care au luat xanax pentru depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depresia severa se trateaza cu medicatie la fel de serioasa ca si cei cu anxietate si paranoia.
Anxietatea se face tot din cauza unei depresii severe...

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru că anxietatea o fi un factor al depresiei? Zic și eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita eu nu prea sunt de acord cu tratamentele astea pentru depresie! De obicei se vindeca încercând sa îți formezi relații cu alți oameni și sa încerci sa uiți motivul pentru care ești în depresie! Xanax ajuta doar pana la un anumit punct, nu vindeca, sa vorbești cu cineva despre asta vindeca depresia!