| MaTrIx8378 a întrebat:

De ce lactatele sunt recomandate pentru a pune masa musculara, a te ingrasa, pentru ca este ceva usor, eu stiu ca, contine multe proteine, dar de ce contin asa multe? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaslinutaAmara a răspuns:

Uite, eu nu stiu daca lactatele contin asa multe proteine, dar stiu de ce sunt importante proteinele si in ce alimente le pot gasi in cantitati mari. Ma refer aici la proteinele de origine vegetala.
Pun si un link de unde poti afla mai multe.
http://www.andreearaicu.ro/......egetariana

Sper sa-ti fie de ajutor. Stiu ca articolul nu este despre proteinele din lactate. Stiu ca in lactate se gaseste mai mult calciu.