| MaTrIx8378 a întrebat:

Am dat de multe ori de liste pe net cu ce sa mananci pentru masa musculara, si mancaruri care contin proteine, le stiu si eu unele, dar nu e voie sa mi le spuneti, si sa-mi da-ti un link., vb despre cei care stiu., funda

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Stai ca n-am inteles. vrei link? sau vrei sa ti le spun eu?

| MaTrIx8378 explică (pentru Cosmin86):

Spune-le tu

| Cosmin86 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Sursele mele de proteine :

carne : piept de pui, piept de curcan, muschi de vita, antricot de vita, muschiulet de porc, aripi de pui, iepure, rata, gasca, peste ( pastrav, macrou, somon, ton, dorada )

lactate : branza veche de oaie, branza proaspata de capra, rar branza de vaca, iaurt danone cremoso natural simplu, iaurt facut in casa ( da, stiu sa fac iaurt )

vegetale : mazare, fasole, nuci, ciuperci, alune crude, migdale, caju