| LevyAlexandru a întrebat:

De ce ma doare penisul cand e tare\erecţie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil de la prea multa mastur bare!

| Liviu a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu exista durere de la prea multa ma.sturbare.Cel mult te ustura putin capul 'membrului' sau in momentu in care urinezi o usturime usoara(foarte putin nimic de bagat in seama) Cat despre durere, nu a spus ce anume exact in doare, penisul e un organ complex. In interior, il doare penisul cu totul? Poate durea daca are blugi si are erectie pentru ca nu e destul loc pentru a fi penisu erect si asa mai departe.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Liviu):

Depinde cat tragi de el! Daca asta se ma.sturbeaza violent, este clar ca-l doare!

| Liviu a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuza'ma asta deja se autointelege. Cum dracu sa iti lezezi propriul corp haha... Cand vezi ca faci repede/tare incetezi, ca doar nu esti sado'maso hihi, acum cine stie? poate nu s-a spalat pe manute inainte, poate nu se schimba destul de des la lenjerie, sau poate dupa ce se produce eja.culare nu se spala si de la asta se poate ajunge la fimoza. Uneori tind sa cred ca eu la varsta lui eram prea incuiat ca sa inteleg astea, si in general copii astia de 2 3 ani ii cocolosesc parinti sa nu cada, sa nu puna mana pe nimic.Eu la 2 3 ani mancam ganieti de la gaini de prin curte happy ma jucam cu toti caini si ii pupam in bot si numai am nimic big grin

| Violleta2022 a răspuns (pentru Liviu):

Da, ai dreptate, posibil sa aiba FIMOZA si de aceea doare, ca nu se poate extinde la maxim...fiind in imposibilitate.
Caz in care, l-as sfatuii sa viziteze un UROLOG pentru ajutor.

| Liviu a răspuns (pentru Violleta2022):

De fapt inainte de a se duce la urolog ar putea incerca in momentu cand se spala cu apa calduta in zona preputului ( in zona capului termen popular)sa decaloteze(beleasca) usor si lin cu apa calduta si sapun atat cat ii permite penisul.Si sa incerce asa de cateva ori pana va putea decalota de tot. Daca nu reuseste abia atunci sa se duca la urolog.

| LevyAlexandru explică (pentru Liviu):

Nu am nicio fimoza pot decalota penisul fata nici.o problema

| Donsavas a răspuns:

Poate de la curbura penisului.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Daca te referi la capul acestuia, el este sensibil. Daca te referi ca te doare tot penisul. Mai asteapta 1 zi 2 sa vezi daca durerea ramane. Daca ramane du-te la un medic!

| TheMusicBoy a răspuns:

Poate il fortezi prea tare, poate faci de prea multe ori l**a

| LevyAlexandru explică (pentru TheMusicBoy):

E fac pe naiba, la.2, 3.saptamâni o.fac.

| TheMusicBoy a răspuns:

Inseamna ca ai pielea penisului mai stramta decat penisul

| Anonimceshtiitu a răspuns:

Dacă l-ai frecat mult a doua zi e normal sa te doară. Te poate durea mai multe. Încearcă sa nu te mai atingi de el gen sa nubte masturbezi câteva zile sau o săptămână. Dacă durerea nu doare după o săptămână du-te la doctor