| UIV27 a întrebat:

De ce ma doare putin partea dreapta a fruntii si in spatele ochiului drept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Posibil ca te-a tras curentul si din aceasta cauza te doare aceea parte de cap si cu ochiul drept.
Daca pana acuma nu te-amai durut asa capul, este posibil ca sa-ti fi obosit ochii si atunci daca ai si ceva deficienta vizuala, este bine sa mergi la medicul oftalmolog pentru un consult de specialitate, poate ai nevoie sa porti ochelari de vedere si durerea de cap este un efect al acestei probleme.
Pentru ameliorare poti sa pui ceva compresa cu ceai de musetel, caldut si sa te culci pentru a te linisti si a renunta la privitul la televizor ori la calculator.
Un gand bun si multa sanatate.

4 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Ai stat in curent, pune ceva cald pe partea asta si nu mai iesi afara cu capul descoperit sau dupa ce faci baie.

Răspuns utilizator avertizat
| Albnegru10 a răspuns:

Deshidratare, bea apa.

| CasaSiDesign a răspuns:

Ai o migrena centralizata in zona tamplei drepte. Daca nu-ti trece cu o simpla pastila pentru dureri de cap, consulta un medic oftalmolog sau in cazuri mai nasoale un medic neurolog.
Cauzele ar fi: oboseala, prea mult timp stat in fata monitorului, probleme cu vederea, suparari, ai stat in curent, etc.