| Panţîru_Maria_1996 a întrebat:

De ce ma dor splina si ficatul cand alerg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FitMan a răspuns:

Inainte de orice tip de efort, este recomandat sa se ia o masa cu cel putin o ora si jumatate inainte. Niciodata nu se face efort cu stomacul plin! In majoritatea cazurilor, asta e principalul motiv al durerilor in zonele descrise de tine. Incalzeste te bine, nu manca chiar inainte de antrenament, hidrateaza te corespunzator inainte de antrenament, in timpul si dupa acesta. Spor!

1 răspuns:
| Ioscaa1 a răspuns:

Nu faci incalzire,etc, nu faci miscare des, cred ca de asta, nu manca inainte sa alergi, dar nici multa apa.