| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma trezesc noaptea,inima bate mai repede,sigurat ea ma scoala!? medicii spun sa-mi cumpar tensiometru pentru monitorizare, dar nu stiu nici ei sa raspunde de ce-mi creste pulsul in timpul noptii,, .....multumesc,poate cineva a patit si stie motivul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Tu trebuie să identifici cauza și nu să tratezi efectul ce te face să iți bată inima să ai tahicardie. Trebuie analize făcute. te duci la medicul de familie, îți va da trimitere la cardiologie sau după caz la neurologie pentru că pot fi afecțiuni pe bază de nervi care îți dau tahicardie. Și poate fi o treabă mult mai complexă dar inima să fie în regulă. Sunt mulți factori care dau aceste simptome aceștia trebuei identificați și prescris un tratament corect. Investigarea lor se face numai printr-un consult de specialitate, adică analize, eco la inimă, electrocardiogramă. Nu e de joacă cu inima trebuie să ai grijă de ea.