| Lucaaragiale23 a întrebat:

De ce mi se exfoliază pielea dintre degetele de la mana dreapta?
Care ar fi cauza și remediul? E periculos?
Nu m-am mai confruntat cu așa cev
Bănuiesc că se vindeca de la sine, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate ai o alergie la ceva săpun, detergent etc... O vizita la dermatolog te ar lămuri.

| dullcat a răspuns:

Eu pateam asa prin liceu, dar fiindca parintii spuneau ca e de la lipsa de vitamine, asteptam sa-mi treaca de la sine, in cateva zile. Insa am citit ulterior ca poate fi o afectiune de piele si mai intelept e sa mergi la medic.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil e din cauza că speli mâinile prea des și ti se usucă pielea de pe ele.
Crema hidratanta ai incercat?

| Celdrept a răspuns:

Lipsa de calciu, vitamine, minerale

| Motisor a răspuns:

Mi-e mi-a zis o doctoriță că așa m-am născut, csf n-ai csf, și să ma dau cu cremă că leac nu are.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Motisor):

Imposibil sa te naști așa happy
Cel mai probabil o fi zis așa în glumă, ai făcut investigații în acest sens sau iei cuvântul ei de bun?happy

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

S-ar putea sa fie o ciuperca de la umezeala (daca speli rufele cu mana). Trebuie sa te vada un dermatolog sau medicul de familie.