| LTAA a întrebat:

De ce mi se înfund urechile la drum lung?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din cauza presiunii.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza ca este un anumit curent de aer in mobilul cu care te deplasezi. In masina sau in tren asa se intampla.Bine ca nu la toti ci doar la cei mai sensibili.

| motu a răspuns:

Nu te speria de la comment-ul precedent laughing... e doar diferenta de presiune cand urci sau cobori (de) pe munte.

Poate sa se intample si la drum scurt de 10 minute daca de exemplu mergi la sky.

| YoloWess98 a răspuns:

De obicei urechile se infunda sau iti "pacanesc" atunci cand urci adica cresti in altitudine, sau datorita schimbarii de presiune.