| BiiBiis a întrebat:

De ce mi se intampla mereu ca noaptea (aprox ora 0, 1 sau 2) sa am energie si sa am chef si de teme si de gimnastica sau curatenie iar ziua imi este o lene si nu am chef de absolut nimic? Mi se intampla foarte des acest lucru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Se poate numi "deficienta energiei Yang"; fa o cura de vreo 2 saptamani de ginseng si hidrateaza-te suficient;

| Corina a răspuns:

Probabil ca bioritmul tau este dat peste cap, iar organismul tau percepe ziua ca fiind noapte, iar noaptea ca fiind zi. De obicei se intampla acest lucru celor care circula cu avionul dintr-o tara in alta, din cauza diferentei de fus orar. Dar la tine, nu stiu care este motivul.

| Good Cat a răspuns:

Asa patesc si eu numai ca pe la 22-23 cand trebuie sa ma culc laughing.
Eu am un program de somn normal dar sistemul meu vrea altceva.
Eu dau vina pe stres, astenia de primavara si cafea laughing in rest nu ar fi altceva...
Incearca sa iti schimbi programul, dar treptat.

| BeT a răspuns:

Dormi si tu ca oameni noaptea si apoi sa vezi ce energie ai ziua. Daca stai treaza pina la ora 2-3 noapte ce chef sa mai ai peste zi?

| lifeistough a răspuns:

Pentru ca esti somnambul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil te culci tarziu si te trezesti tarziu. Incearca sa dormi 8 ore/zi macar si sa te culci pe la 11 noaptea maxim. Si nu mai sta pe calculator pana noaptea tarziu big grin

Răspuns utilizator avertizat