| alice_5598 a întrebat:

De ce mi se zbate ochiul? De 2 zile incoace zvacneste intruna.Nu stiu ce sa-i fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daraga, ai lipsa de calciu si vitamine, va trebui sa faci un set de analize simple, la recomandarea medicului de familie sa iti poata da dozajul corect, nu e periculos, nu doare asa ca mergi cu incredere, poate fi si de la stres, sau spasmofilie asa ca trebui sa mergi sa faci analizele

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cauza e o lipsa de Calciu si Magneziu.

| shadovv a răspuns:

E de la curent... iti zic eu... stiu din propria experienta, o sa treaca peste 1-2 zile

| pensionar a răspuns:

Exista doua raspunsuri primul se refera la explicatii medicale adica ochiul e foarte obosit din cauza de prea mult net sau tv sau alt moti ( soare, vint, curent ) iar al doilea raspuns se refera la zicale din batrini daca iti bate ochiul drepte de bine iar daca iti bate ochiul sting vezi pe cineva drag. oricum ai lua-o e de bine nu are rost sa-ti faci probleme

| zafrina a răspuns:

Ochiul sau pleoapa?