| DarknessAnarchy a întrebat:

De ce o mana mi-e mai groasa si alta mai subtire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Faci sport? Daca nu probabil cu cea groasa faci mai mult efort fizic, cum ti-a zis si cineva mai sus corpul uman nu-i simetric, dar asta nu inseamna ca nu-l putem face noi simetric laughing sau sa aratam ciudat ca asa este corpul. Deci, faci sport sau esti sedentar?

| jon987654321 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Poate face sport doar cu aceea mana mai groasalaughing

| DovleacTurbat a răspuns (pentru jon987654321):

Nu te rade, fix asa mi-am inceput si eu activitatea laughing). Aceasta prostie m-a costat aproape 2 ani sa-mi aduc bratele la acelasi nivel laughing).

| Kogaion a răspuns:

De obicei mana/piciorul mai gros sunt cele pe care le folosesti mai des, de exemplu cineva care joaca fotbal si este dreptati, are piciorul drept mai dezvolvat, chiar daca antrenamentele le face pentru ambele picioare, folosind dreptul mai mult este mai dezvolvat. La fel si cu mana, daca diferenta nu este una mare, n-ai de ce sa-ti faci griji.

| CodreanuC a răspuns:

Acum te-ai gandit sa pui intrebarea sau e o apritie recenta?

| user123654 a răspuns:

Corpul uman, în ciuda a ceea ce se spune, nu este simetric. Dacă nu te doare, nu s-a umflat etc., nu ai de ce să îți faci probleme.

| Bogdan273Cb a răspuns:

Salut! Ai pus o intrebare interesanta si raspunsurile mele sunt : ai o malformatie (extrem de putin probabil) si/sau daca tu esti dreptaci mana dreapta iti va fi mai puternica si mai "lucrata" la fel si cu ce stanga. Incearca sa ridici ceva greu cu mana opusa (daca esti dreptaci-stanga, stangaci-dreapta) si vei vedea ca iti va mai greu. Funda?