| wrzzer123 a întrebat:

De ce oamenii in depresie incep sa consume droguri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Ca sa uite de depresie

| ancaval a răspuns:

Pentru că nu mai știu ce să facă cu banii, pentru că nu sunt pregătiți pentru viață, depinde, sunt multe cazuri.

| Bariel a răspuns:

Pt ca drogurile îi fac sa uite de probleme, ce e mai bun decat un joint happy cand esti trist

| Tony87 a răspuns:

Deoarece creierul lor cer o cantitate mai mare de dopamina(substanta fericirii) pentru a egala balanta starii emotionale, aceasta substanta se poate gasi: in muzica, consumul alcoolului, practicarea sexului, momentul in care razi etc, problema este ca din moment ce creierul incepe sa faca acest lucru ti s-a intamplat ceva sau inca ti se intampla si trebuie sa rezolvi problema, cu astea doar pacalesti creierul.