| wrzzer123 a întrebat:

Cand ai depresie si comsumi droguri, cine te poate salva din acesta situatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cauta cartea "Crucea si pumnalul" E un best-seller. Intr-un timp, a fost foarte vinduta si la noi. Acolo vei gasi raspunsul. Si, ca confirmare, daca nu poti crede in ce e in acea carte, poti citi "Crucea inca este mai tare ca pumnalul", care nu e altceva decat o statistica a lucrarii ce a rezolvat problema drogurilor din vietile oamenilor mai mult decat orice altceva din America.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cartea potrivita, psihologul, politia, o fata, sau chiar un sfat bun pe care sa il iei cu valoare absoluta si sa il urmez.
Deci, ce alegi?

| wrzzer123 explică (pentru DoarBogdan):

O fata cum trateaza?

| DoarBogdan a răspuns (pentru wrzzer123):

Deci ai ales fata? (Buna alegere)
In acest caz, o sa iti raspund.
Daca gasesti persoana potrivita, te poate ajuta sa te schimbi. Atunci cand iubesti cumva nu iti mai arde de nimic altceva si paradoxal vrei sa stai mai mult cu acea persoana si sa ii faci pe plac. Daca ei nu ii convine de tine si incearca sa te schimbe, poate sa reuseasca asta happy

Poti sa combini si cu celelalte varianta oricandwinking

| Werrich a răspuns (pentru wrzzer123):

E simplu, intra pe Publi24 la Matrimoniale. Succes!

| cristimihailov a răspuns:

Cerul sau pamantul. Amandoi iti ofera ajutorul.
Depinde de tine ce alegi.

| Werrich a răspuns:

Lord Krishna, după cum zice în Bhagavadgita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e depresie serioasa se trateaza cu antidepresive sa nu se cronicizeze, sa nu se ajunga la suicid sau ca in cazul de fata, sa dai in vicii. iti sugerez sa mergi la psihiatru si sa urmezi cat mai repejor tratament, nu are rost sa te distrugi sa te refugiezi in droguri nu asta e rezolvarea problemei tale, te vei acufunda si mai mult in depresie sau in probleme si mai grave si iti va fi efectiv mai greu sa iesi din situatia propriu zisa.
ar trebui sa si comunici cu cineva din familie sa te descarci, destainui cuiva drag care sa te sprijine emotional si sa te inteleaga, cere ajutor nu tine in tine ca asa te vei simti tot mai rau. daca e doar o intrebare, nu stiu, tot tu te poti salva da este foarte greu este nevoie de multa ambitie, determinare, vointa sa te lasi, de un terapeut si de un psihiatru evident pentru tratament anti sevraj.

| Dana2103 a răspuns:

Psihiatrul

| gigite a răspuns:

De ce te-ar mai salva? daca a fost alegerea ta! si raspunsul este numai de tine depinde, decizia este numai a ta.

| DanielBarbu a răspuns:

Depinde de gravitatea situației, dar cred că ar ajuta să începi fie cu o consultație psihologică sau una psihiatrică.

Pare că vorbim de o situație destul de urgentă, așa că ar fi de ajutor să cauți cel mai apropiat psihiatru sau să suni la 112 și să le spui de problema cu depresia. Legat de consumul de droguri, poți discuta asta cu specialistul în psihiatrie, ar trebui să îți asigure confidențialitatea.

Dacă însă alegi drumul conectării cu un psiholog, poți accesa următorul site pentru a-l găsi pe cel potrivit pentru tine: https://psihologi.suntbine.ro/