| eusebiu27 a întrebat:

De ce oftez mai mereu? o fi vreo problema medicala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din obisnuinta, sau din dorinta de a fii bagat in seama!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate ai aspirații/visuri care nu se pot împlini atât de repede, cum îți dorești. Ori, poate ești ușor trist/nostalgic, iar oftatul eliberează tensiunea din organism. happy

| vocea a răspuns:

Salut frate, este simplu asa oftam si eu, este un tic nervos si eu oftam mereu si simteam ca nu mai pot sa respir daca nu trag aer puternic in piept.
Trebuie sa ai un soc ceva s nu mai oftezi, pe mine m-a batut mama cand eram mic, tu poti sa iti inpui prin vointa ca bnu trebuie sa oftezi.

| ALGator a răspuns:

E un tic inofensiv.
Alții spun tot timpul "aoleu!" sau "auluiuuu!".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sindrom Down

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Ar trebuis a faci miscare mai des s-ar putea sa fie vorba doar de plictiseala. Probabil stai mult la pc si tv si nu faci miscarea necesara organismului tau

| Fodorica_Teodora_2001 a răspuns:

Poate suferi...sau esti depresiv

| Ionel_Tudorica_1977 a răspuns:

Poate fi de ordin psihic, stress, anxietate, trebuie sa lucrezi la increderea in tine si ganduri pozitive. Eu sunt in aceeasi situatie. Trebuie sa ne placa viata, oamenii, totul, si sa lasam grijile deoparte. Consuma ceva vitamine, omega 3, fructe si fa miscare, sport!